Geltonieji arbūzai
Priklausomai nuo konkrečios veislės,
geltonieji arbūzai skiriasi savo dydžiu,
tačiau paprastai yra mažesni nei raudonos spalvos arbūzai. Pailgi arba ovalūs vaisiai turi storą, lygią ir kietą žalią žievę, padengtą tamsiai ar šviesiai žaliomis dėmėmis ir juostelėmis. Žievė dažniausiai būna traški ir švelni. Minkštimas svyruoja nuo šviesiai geltonos iki auksinės spalvos ir yra sultingas, vandeningas ir tankus, kartais su didelėmis ir valgomomis rudai juodomis sėklomis arba visiškai be sėklų. Geltonieji arbūzai turi subtilų ir švelnų, saldų skonį su subtiliomis medaus ir abrikosų natomis.
Norint nustatyti ar arbūzas sunoko, vaisiaus paviršiuje, jei jis prinokęs, žievė turės geltoną dėmę, vadinamą pilvu. Jei vaisius nesubrendęs, dėmė bus balta.
Geltono minkštimo vaisiai laikomi viena iš seniausių arbūzų kategorijų, egzistavusių prieš raudonų veislių atsiradimą.
Geltonieji arbūzai nėra genetiškai modifikuoti ir buvo auginami tūkstančius metų renkant sėklas ir naudojant natūralius kryžminimo būdus. Saldūs vaisiai savo konsistencija ir išorine išvaizda panašūs į raudonus arbūzus, tačiau juose trūksta antioksidanto, žinomo kaip likopenas, kuris suteikia raudonos minkštimo veislėms pigmentinį atspalvį. Šiais laikais geltonieji arbūzai ir toliau yra selektyviai veisiami, kad būtų geresnis skonis, ir jų galima rasti tiek be sėklų, tiek su sėklomis. Yra daug skirtingų veislių, kurios paprastai skirstomos atsižvelgiant į geltonojo arbūzo pavadinimą, dydį, tekstūrą ir skonį. Nepaisant ilgametės istorijos, geltonųjų arbūzų veislių pasirinkimas yra mažesnis, tačiau augant jų populiarumui vis daugiau galima pasiūlyti ir šių ryškiaspalvių saldžiųjų uogų.
Išparduota
Turime prekių
Turime prekių
Turime prekių
Turime prekių
Manoma, kad geltonieji arbūzai yra kilę iš Afrikos ir buvo auginami daugiau nei 5000 metų.
Nuo 400 m. pr. m. e. iki 500 m. e. m. vaisiai buvo įvežti prekybos keliais į Viduržemio jūrą ir toliau keliavo į Vidurinius Rytus ir Aziją. Originalios geltonos minkštimo veislės neturėjo saldaus skonio ir didelio cukraus kiekio, būdingo šiandieninėms veislėms, tačiau laikui bėgant vaisiai buvo selektyviai veisiami siekiant pagerinti skonį. Kadangi arbūzai buvo auginami siekiant saldesnio skonio, buvo nustatyta, kad vaisiai, kurių minkštimas yra nuo šviesiai rausvos iki raudonos spalvos turi didesnį cukraus kiekį. Šis atradimas lėmė, kad raudonieji arbūzai tapo dominuojančiais vaisiais, o vienas iš pirmųjų įrašų apie raudonuosius arbūzus viduramžių Europos tekste pasirodė XIV amžiuje.
Afrikoje geltonieji arbūzai kartais vadinami „dykumų karaliais“,
nes vaisiai lengvai auga sausame, karštame klimate ir yra vertingas vandens šaltinis. Vaisiai sudaryti iš daugiau nei devyniasdešimties procentų vandens ir ilgą laiką buvo naudojami dėl jų drėkinimo savybių.
Senovės Egipte arbūzai vaizduojami ant karaliaus Tutanchamono kapo sienų. Daugelis ekspertų mano, kad vaisiai buvo dedami į kapus kaip vandens šaltinis karaliams keliaujant į pomirtinį pasaulį.
Vėliau, 400 m. prieš Kristų, vaisiai buvo vežami prekybos keliais iš Afrikos į Viduržemio jūrą, kad būtų galima parduoti sėklas siekiant pelno. Prekeiviai keliaudami ilgais, neapgyvendintais maršrutais tarp didžiųjų miestų, naudojo arbūzus kaip vandens šaltinį.
Geltonieji arbūzai yra geras vitaminų A ir C šaltinis,
kurie yra antioksidantai, galintys padėti sumažinti uždegimą ir sustiprinti imuninę sistemą. Vaisiuose taip pat yra kai kurių mineralų, įskaitant kalį, kuris padeda reguliuoti skysčių kiekį organizme ir suteikia magnio, kuris gali padėti kontroliuoti kraujospūdį.
Geltonieji arbūzai yra subtiliai saldaus skonio
Arbūzų minkštimą galima supjaustyti griežinėliais, naudoti pagardinant salotas arba sutrinti padažui. Iš geltonųjų arbūzų taip pat galima spausti sultis, įmaišyti į vaisių gėrimus, kokteilius arba šerbetą, gaminti susmulkintą ledą. Vaisiai gali būti naudojami derinant geltonuosius arbūzus su raudonaisiais pyraguose, sirupuose ir kituose desertuose. Geltonąjį arbūzą galima kepti ant grotelių arba kepti keptuvėje, kol paviršius karamelizuosis. Geltonasis arbūzas puikiai dera su tokiomis žolelėmis kaip bazilikas, kalendra ir petražolės. Taip pat puikiai dera su žemės riešutais, kokosais, citrusiniais vaisiai ir uogomis, sūriais, tokiais kaip feta ir mocarela, pomidorais, agurkais ir imbieru. Visus geltonus prinokusius arbūzus šaldytuve galima laikyti dvi savaites.